Domy szeregowe, czyli mieszkaj funkcjonalnie i nowocześnie

Budownictwo domów szeregowych zyskuje na popularności. Czym ten rodzaj budynku wyróżnia się na tle innych obecnych na rynku opcji mieszkaniowych? Kto ma największe szanse na odnalezienie wymarzonego „M” właśnie w szeregowcu?

 

Po pierwsze: cena

Domy szeregowe często określane są mianem kompromisu, ponieważ są opcją oscylującą pomiędzy domem jednorodzinnym a mieszkaniem w bloku. Wynika to z wielu powodów. Zwłaszcza w dużych miastach (Poznań, Wrocław, Warszawa) ceny samodzielnych budynków osiągają wysokie poziomy, przez co są one dostępne jedynie dla nielicznych. Warunki uzyskania kredytu hipotecznego również są z roku na rok bardziej restrykcyjne, a sytuacja związana z zatrudnieniem – bywa niepewna. Stąd coraz częściej Polki i Polacy decydują się na wybór domu czy mieszkania w zabudowie szeregowej – mają one niższą cenę niż dom, a oferują więcej niż mieszkania w zabudowie wielorodzinnej.

Po drugie: spełnienie marzeń o własnym ogrodzie

Przy projekcie osiedli domów szeregowych uwzględnione są zwykle ogrody, które są pożądane przez osoby poszukujące własnego „M”. Zazwyczaj są to niewielkie działki, choć bywają wyjątkowe okazje, jak np. w przypadku szeregowców na Osiedlu Tuleckim, budowanych w ramach kolejnego etapu flagowej inwestycji Śniadecki Development. Niektóre z ogrodów będą miały nawet ponad 200 m2, co pozwoli na swobodne wydzielenie stref, dzięki którym – zwłaszcza latem – powiększy się powierzchnia użytkowa poszczególnych lokali. Możliwość zorganizowania przyjacielskich spotkań w ogrodzie, kącik zabaw dla najmłodszych, strefa relaksu czy gabinet na świeżym powietrzu to tylko niektóre propozycje, jak wykorzystać dodatkową zieloną przestrzeń.

Po trzecie: prywatność, która splata się z integracją

Domy szeregowe pozwalają zachować większą prywatność, niż ma to miejsce w przypadku mieszkań w blokach wielorodzinnych. Liczba sąsiadów jest ograniczona, wejścia do poszczególnych lokali czy domów są osobne, co zwiększa faktyczną odrębność lokali. Z drugiej strony zaś, zwłaszcza dla ekstrawertyków czy osób ceniących sobie towarzystwo innych na co dzień, układ domów szeregowych zapewnia łatwość nawiązywania kontaktów z osobami mieszkającymi tuż obok. Bywa to nieocenione w wielu życiowych sytuacjach, jest również ważne z punktu widzenia najmłodszych mieszkańców, którzy potrzebują możliwości spotkań z rówieśnikami.

Wymienione wyżej przykłady jednoznacznie wskazują, że w domach szeregowych odnajdą się z łatwością osoby o różnorodnych potrzebach i charakterach. Ten typ budynku łączy szereg cech ułatwiających codzienne funkcjonowanie,jest przystępny cenowo, a dodatkowo – generuje stosunkowo niskie koszty utrzymania.

Sprawdź, jakie profity niesie ze sobą zakup mieszkania w domach szeregowych na Osiedlu Tuleckim w podpoznańskim Gowarzewie – skontaktuj się z Biurem Sprzedaży