Działania biura w czasie pandemii

Znajdujemy się aktualnie w wyjątkowym okresie, którego nikt na początku 2020 roku nie mógł się spodziewać. Trwająca pandemia oraz panujące restrykcje zmobilizowały nas do zmiany formy naszej pracy oraz kontynuowania rozpoczętych działań w sposób zdalny.

Szukamy rozwiązań

Na ten moment możemy powiedzieć, że pomimo wielu przeciwności, działania naszego biura w żadnym segmencie nie zostały wstrzymane, a wyznaczone terminy realizacji naszych inwestycji są podtrzymane. Na tę optymistyczną informację z pewnością ma wpływ bardzo dobra współpraca z bankiem SGB w Mosinie oraz niezawodni wykonawcy, którzy przy zachowaniu środków ostrożności realizują kolejne etapy harmonogramu inwestycji. Cieszy nas fakt, że wiele spraw urzędowych, które jeszcze niedawno można było załatwić jedynie osobiście – dziś zostały dostosowane do panującej sytuacji i zostały sfinalizowane „na odległość”.

Zdajemy sobie sprawę, że nie wszystkie segmenty naszej gospodarki mogą funkcjonować jak dawniej i są branże, które nadal nie mogą świadczyć swoich usług albo musiały je ograniczyć. W związku z tym wprowadziliśmy szereg usprawnień dla osób, które podtrzymały swoje decyzje zakupowe związane z domem lub mieszkaniem. Rezerwacje, które podpiszemy w najbliższym czasie, możemy wydłużyć na okres 2 miesięcy lub w przypadku otrzymania odmownej decyzji kredytowej, zwracamy pełną kwotę wpłaconą na poczet rezerwacji.

Rok 2020 to dla nas rok wielu nowych projektów oraz wyzwań. Nie chcemy ograniczać naszych planów związanych ze Śniadecki Development sp. z o. o. Przed nami cztery nowe projekty oraz kolejne etapy powstających inwestycji. Z każdą kolejną zdobywamy nowe doświadczenia, pozwalające nam optymalizować planowanie i realizację następnych.

Jak funkcjonuje rynek

Wiele osób pyta o to, jak zachowają się ceny domów oraz mieszkań w Poznaniu i nie tylko. Według nas na ten moment nie ma powodów do tego, aby ceny mieszkań na rynku pierwotnym miały się obniżyć. Zwłaszcza domy z ogrodami, które w najbliższej perspektywie będą bardziej pożądane od zatłoczonych bloków w centrum Poznania. Wielu klientów nadal podtrzymuje swoje decyzje zakupowe, a na nowe nieruchomości w Poznaniu cały czas jest duże zapotrzebowanie. Po miesiącach spędzonych w mieszkaniu nadejdzie chęć przeprowadzki do domu z ogrodem. Taki wybór daje nieograniczoną możliwość spędzania czasu na świeżym powietrzu, co doceniane jest zwłaszcza wiosną i latem. Nie każdy ma bowiem czas na weekendowe wycieczki poza miasto. Własny ogród to duża swoboda, pozwalająca na wiele form spędzania wolnego czasu.

Aktualna sytuacja w naszej opinii jest zupełnie inna od kryzysu, jaki miał miejsce w 2007 roku, między innymi ze względu na coraz lepszą sytuację dochodową Polaków. Coraz więcej zarabiamy i w dodatku mamy rekordowo niskie stopy procentowe. Według GUS liczba gospodarstw domowych cały czas rośnie, nie mamy już tylu rodzin wielopokoleniowych pod jednych dachem i coraz częściej mieszkamy sami. Obecnie średnia krajowa pozwala nam na zakup 0,8 mkw – w porównaniu do III kwartału 2007, gdzie było nas stać na 0,32 mkw za średnią krajową. Jest to główny powód wzrostu cen nieruchomości.

Życzymy w tym okresie wszystkim naszym klientom oraz osobom śledzącym nasze kanały społecznościowe dużo zdrowia, spokoju i odwagi do sprostania wszelkim wyzwaniom w dzisiejszych czasach.

Zespół Sniadecki Development