Efektowne zwieńczenie osiedla Parkowe Kuklice

dom w Parkowych Kuklicach

Parkowe Kuklice, kameralne osiedle w podwrocławskich Kuklicach, doczeka się nietypowego – ale za to bardzo efektownego – zwieńczenia. Na ostatniej działce powstanie nie kolejny szeregowiec, ale stylowy, 200-metrowy dom. Zaprojektowała go wielokrotnie nagradzana pracownia PL.Architekci.

Już same liczby, którymi można opisać dom, robią spore wrażenie. 200 m² powierzchni użytkowej, działka o powierzchni 1367 m², 12 pomieszczeń, w tym 6 pokoi, 3 toalety, garderoba, pomieszczenie gospodarcze oraz garaż dla 2 samochodów, 2 kondygnacje (plus strych). To wszystko w odległości niecałych 15 km od granic Wrocławia.

Liczby to jednak nie wszystko, chociaż z pewnością dają dobre wyobrażenie o wygodzie, jakiej można oczekiwać, wprowadzając się do domu w Parkowych Kuklicach.

Funkcjonalność i styl w jednym

Zgodnie z projektem, który proponujemy (a który przyszły właściciel będzie mógł oczywiście dostosować do swoich potrzeb), dom w Parkowych Kuklicach będzie komfortowym miejscem odpoczynku, spotkań, a jeśli trzeba – także pracy.

4 sypialnie i 3 łazienki zapewnią prywatność zarówno właścicielom, jak i ich gościom.

40-metrowy salon z aneksem kuchennym to znakomite miejsce spotkań i rozrywki, w którym szerokie przeszklenia zapewnią kojący oko widok na taras i ogród.

W planie znajduje się także pokój przeznaczony na gabinet, w którym znajdziesz znakomite warunki do pracy w skupieniu.

Na ubrania przewidzieliśmy prawie 7-metrową garderobę, a narzędzia, narty, walizki i inne rzeczy, po które nie ma potrzeby sięgać na co dzień, znajdą swoje miejsce w ponad 5-metrowym pomieszczeniu gospodarczym.

A skoro jesteśmy przy rzeczach, po które nie ma potrzeby sięgać na co dzień – te, których potrzeba naprawdę rzadko, można przechowywać na ogromnym, ponad 100-metrowym strychu.

W dodatku dom, który budujemy w Kuklicach, będzie nie tylko przestronny i funkcjonalny, ale też efektowny. To nie przypadek: za projekt opowiada wielokrotnie nagradzana pracownia PL.Architekci. Wśród licznych wyróżnień, jakie zdobyli PL.Architekci, jest również  najważniejsza polska nagroda architektoniczna, wręczana przez SARP – Stowarzyszenie Architektów Polskich. Pracownia zdobyła ją dwukrotnie: w tym i w poprzednim roku.

Co ważne, w obu przypadkach w kategorii „dom jednorodzinny”.

Utrzymany w nowoczesnej, minimalistycznej estetyce dom w Kuklicach nawiązuje do najlepszych projektów pracowni.

 

Unikatowy dom wymaga wysokiego standardu

Planując dom tak przestronny, stylowy i komfortowy, nie mogliśmy pójść na żadne kompromisy, jeśli chodzi o standard wyposażenia. Dlatego:

  • ciepło w domu zapewni Ci nowoczesna, ekologiczna pompa ciepła,
  • we wszystkich pomieszczeniach możesz liczyć na ogrzewanie podłogowe, sprzyjające komfortowi, zdrowiu i ekologii,
  • cały szereg instalacji w domu będzie sterowany systemem smart home marki Fibaro, zapewniając dodatkową wygodę, oszczędność czasu i energii
  • na wszystkich oknach zainstalujemy rolety elektryczne,
  • do przeszkleń zastosujemy efektowną, a także niezwykle trwałą, aluminiową stolarkę okienną.
  • do drogi publicznej doprowadzimy dojazd wyłożony kostką brukową

Między Wrocławiem i Ślężą

Nie sposób też nie wspomnieć o lokalizacji: na południe od Wrocławia i znakomicie z nim skomunikowana. Dojazd jest możliwy na przykład krajową ósemką, a następnie A4 i DK5. W razie utrudnień można wybrać drogę przez Domasław i Bielany Wrocławskie (jest ona nawet nieco krótsza – dojazd do tablic z napisem „Wrocław” to niecałe 12 km).

Codzienne zakupy przyszli właściciele domu będą mogli zrobić w nieodległych (niecałe 2 km) Kobierzycach. Znajdą tam i mniejsze sklepy i punkty usługowe, i większe markety (Biedronka i Dino). W Kobierzycach są też przychodnie i apteki.

W najbliższym sąsiedztwie znajduje się jedynie kameralne osiedle domów szeregowych (2 szeregowce po 4 lokale), oraz kilkadziesiąt domów w niewielkich Kuklicach. Poza tym – jedynie zieleń.

Jeśli więc zależy Ci na relaksie w dużym domu, wybudowanym w spokojnym, otoczonym przyrodą miejscu, a jednocześnie nie chcesz zrezygnować z bliskości miasta, to nie możesz lepiej trafić.