Ekologiczne wdrożenia, jakie oferujemy

Misją Śniadecki Development jest tworzenie wyjątkowych przestrzeni do życia, pracy i wypoczynku – wygodnych, estetycznych, wykończonych w najlepszym standardzie – miejsc, których przysłowiowe cztery ściany mają duszę.  Oprócz tego bardzo dużą wagę przywiązujemy do aspektów ekologicznych. W każdej z naszych inwestycji staramy się wdrażać jak najwięcej eko rozwiązań, a wraz z kolejnymi projektami ich liczba na pewno będzie jeszcze wzrastać.

Realizowane aktualnie inwestycje – Tarasy nad stawem oraz osiedle Asymetria posiadają najwyższej jakości materiały izolacyjne oraz ogrzewanie podłogowe, a także trzyszybowe okna ograniczające ubytek ciepła i emisję CO2. W Łowęcinie zastosowaliśmy także pompy ciepła.

Na osiedlu w Janikowie (Olchowe Zacisze) także oferujemy pompy ciepła, a dodatkowo dachy domów przygotowane są pod montaż paneli fotowoltaicznych – ich nachylenie jest optymalne dla zalecanych w Polsce nachyleń pozwalających na efektywny uzysk energii. Z kolei w ramach inwestycji wypoczynkowej powstającej w Gruszczynie, LakeHouse, poszliśmy nawet o krok dalej – tam całe dachy są już panelami.

Bardzo ciekawe udogodnienia pojawią się w Project Smardzewska. Wskazując na części wspólne – w tych strefach oświetlenie będzie działać w oparciu o czujniki obecności, na dachu, gdzie powstanie wspólny taras, znajdzie się zieleń ekstensywna oraz donice z nasadzeniami, a na terenie inwestycji w dużej mierze zachowamy istniejący drzewostan, dopasowując zagospodarowania terenu do jego układu.

Na terenach wspólnych przewidziano także rezerwę mocy umożliwiającą wykonanie stanowisk ładowania w hali garażowej.

A z czego będzie można korzystać we własnym wymarzonym „M”? W każdym lokalu pojawią się indywidualne systemy zarządzania wodą oraz energią elektryczną i cieplną oparte o rozwiązania smart home, a także stałe cyfrowe monitoringi zużycia pozwalające optymalizację korzystania z tych mediów, a tym samym oszczędzanie.

Oczywiście to tylko kilka z rozwiązań. Więcej o naszych rozwiązaniach na stronach poszczególnych inwestycji.