Park Dąbie – budujemy wyjątkowe osiedle… w Szczecinie

405 mieszkań i 15 domów jednorodzinnych – to będzie nasza kolejna inwestycja – tym razem w Szczecinie, w sąsiedztwie jeziora Dąbie, na które widok będzie się rozpościerał z najwyższych mieszkań inwestycji. Z tego projektu jesteśmy szczególnie dumni i szczególnie wyczekujemy jego realizacji. On również został opracowany we współpracy z pracownią CDF Architekci, których koncept po raz kolejny wpisuje się w najnowsze, światowe trendy budownictwa.

Budowę będziemy realizować w dzielnicy Stołczyn. Zaletą tej lokalizacji jest bliska odległość od centrum, do którego szybko się można dostać świetnie rozwiniętą siecią transportową. Równie dużym atutem jest liczba lasów, parków i skwerów, dzięki którym mieszkańcom nie zabraknie miejsc do spacerów, a bliskość akwenów wodnych umożliwi uprawianie sportów wodnych. To miejsce zresztą idealne dla osób ceniących aktywność fizyczną – w okolicy stale powstają kolejne obiekty sportowe. W pobliżu nie brak także placówek o różnych stopniach edukacji.

A co możemy powiedzieć o samym osiedlu? Zaprojektowany układ urbanistyczny będzie korelujący z zastanym, naturalnym otoczeniem – zielenią i ukształtowaniem terenu. Zależało nam, żeby utrzymać ten wyjątkowy charakter miejsca, dlatego zdecydowaliśmy się na zróżnicowaną architekturę całego osiedla. Nie tylko jednak różne budynki i rodzaj zabudowy wpłyną na jego unikatowy charakter.

Centralny element kompozycyjny osiedla ma stanowić park liniowy ze zróżnicowaną roślinnością, przyciągający lokalną społeczność licznymi przestrzeniami rekreacyjnymi. Zadaszenia, siedziska oraz miejsca do zabawy będą służyły wspólnemu wypoczynkowi wśród natury i integracji mieszkańców. Park liniowy to nie będzie jednak jedyna przestrzeń o charakterze naturalnym w projekcie. Liczne dziedzińce i wewnętrzne skwery będą tworzyć sieć powiązanych ze sobą zielonych przestrzeni z miejscami do rekreacji, nawiązujących do otaczających osiedle terenów. Dzięki temu projektowana zabudowa idealnie wpisze się w istniejące sąsiedztwo.

Dodatkowym atutem parku będzie gospodarka infrastrukturą błękitną – zbiorniki wodne z pięknym, kamienistym dnem oraz kanał wodny, który będzie meandrować przez całe osiedle, przecinając się ze ścieżkami pieszymi i wspomnianymi już przestrzeniami rekreacji. Całość zostanie dopełniona atrakcyjną ofertą lokali usługowych, na osiedlu pojawi się także przedszkole wraz z placem zabaw, a także budynek biurowy z lokalem gastronomicznym i atrakcyjną przestrzenią publiczną towarzyszącą. Więcej informacji już wkrótce!